O mnie


Nałogowo czytam książki. Różne. Lepsze i gorsze. Krótsze i dłuższe.
Czytam naprawdę dużo, ale jak dotąd trudno mi było zliczyć. Mam nadzieję, że ten blog pozwoli mi uporządkować te wszystkie tytuły. O czym będę pisać? Głównie o tym, co czytam/przeczytałam, ale może wpadnie też coś innego.

Kim jestem? Programistką. Książki pochłaniam głównie jeżdżąc komunikacją miejską i wieczorami, nocami. Kto nie zarwał nocy dla dobrej książki?

Pozdrawiam i miłego czytania!
Rosa Czyta


  ZASADY MUSZĄ JAKIEŚ BYĆ  
Zauważyłam, że wśród książkoholików panuje nie pisana zasada, że odnosimy się do siebie wzajemnie z szacunkiem. Jednak zdążyłam już zauważyć, że zdarzają się ludzie, którzy się wyłamują. Dlatego, żeby było jasne dodaję tutaj kilka zasad, które obowiązują na moim blogu. Dla większości nie będą niczym dziwnym.

Na blogu Rosa Czyta obowiązują następujące zasady:
  1. Każdy może komentować notki, może mieć własne zdanie, zgadzać się z moimi odczuciami lub nie.
  2. Każdy może w komentarzach dyskutować z innymi komentującymi, wszelkie dysputy nawet odbiegające ostatecznie od tematu notki, są mile widziane.
  3. Komentarze nie mogą być obraźliwe, chamskie, zawierać przekleństw. Dotyczy to zarówno komentarzy skierowanych do mnie, jak i tych, które kierujecie do innych uczestników dyskusji.
  4. Jeżeli uznam, że Wasz komentarz jest obraźliwy to dam Wam tylko jedną szansę na poprawienie, jeżeli nie będzie reakcji to wówczas taki komentarz zostanie usunięty. Jeżeli powtórzy się taka sama sytuacja z tym samym komentującym to może on zostać zablokowany.
  5. Jeżeli komentujecie i chcecie, bym zajrzała do Was to zostawcie link do siebie. Jednak, jeżeli zamierzacie mnie spamować wyłącznie linkami to "nie, dziękuję".
  6. Moje recenzje, teksty dotyczące książek, filmów czy jakichkolwiek innych opisanych rzeczy to moja subiektywna opinia, mnie się coś podoba - Tobie nie musi, to co się podoba Tobie - mnie nie musi. Obiektywnie staram się zwrócić uwagę np. na język, jak się czyta daną pozycję itp.
  7. Wszystkie treści opublikowane na tym blogu są moją prywatną własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie, powielanie, ingerencję w nie bez mojej zgody, wiedzy lub podania źródła i autora. Jeżeli chcesz się posłużyć czymś co napisałam, lub moimi zdjęciami to proszę napisz do mnie e-mail.
  8. Masz jakieś pytania? Zawsze możesz napisać, na wszystkie maile staram się odpowiadać szybko: rosaczyta@gmail.com

To by chyba było na tyle :) Jeżeli jeszcze mi przyjdzie coś do głowy to z pewnością zaktualizuję :)
Bardzo mnie cieszy, że zaglądasz na mojego bloga.
Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad, to mnie motywuje i nadaje większy sens temu, co piszę. Chętnie zajrzę też na Twojego bloga, jeśli jakiegoś prowadzisz.